niedziela, 15 lipca 2012

II OTWARTE MISTRZOSTWA MIĘDZYCHODU W SIŁOWANIU NA RĘCE O PUCHAR BURMISTRZA

Jesteśmy już po II Otwartych Mistrzostwach Międzychodu w Siłowaniu na ręce o Puchar Burmistrza . W zawodach wzięli udział zawodnicy z naszego miasta jak i miast z całego kraju: Cieszyna, Poznania, Choszczna, Gorzowa Wielkopolskiego, Góry, Szczecina, Nowej Soli, Wolsztyna, Bydgoszczy, Gdyni, Gryfic, Lublina.          Turniej jak zwykle obfitował w duża ilość zaciętych pojedynków na najwyższym poziomie a było ich ok.180.

W kat. amatorzy do 75kg zwyciężył Marek Morawiec z Cieszyna z nim na podium byli: Andrzejewski Łukasz ( II miejsce) i Miącz Krzysztof (III miejsce).   Kat. amatorzy do 95kg nie miał sobie równych Jóźwiak Tomek z Międzychodu, II miejsce zdobył Szymanowski Dawid, III miejsce Sokalski Leszek. Kat. amatorzy +95kg tu zwycięzcą został Kaczmarek Jakub z Międzychodu kolejni byli: Szczechowiak Krzysztof i Wieczorek Maciej.
W kategoriach bardziej doświadczonych zawodników mogliśmy zobaczyć pojedynki zawodników znanych w świecie armwrestlingu jak i próbujących swoich sił zawodników o mniejszym stażu.
W kat. do 75kg zwycięzcą został Lech Adam z Choszczna, II miejsce miał Tawrel Wojciech a III był Morawiec Marek. Kolejną z kategorii zawodowców była kat. do 85kg, tutaj bez żadnej porażki złoty medal zdobył Grulkowski Jarek z Gdyni, srebro należało do Świątka Łukasza a brąz Laskowskiego Marcina. Przechodząc do następnej kategorii ciężkiej do 95kg nadzwyczajnie walczył i zajął I miejsce Kaźmierczak Artur z Gdyni, II miejsce Rzanny Wiesław  i III miejsce  Szymkiewicz Daniel. W kat. +95kg zmierzyło się tylko trzech zawodników ale jakże doświadczonych i zajęli kolejno miejsca: I Artur Głowiński z Choszczna, II Maciej Budych i III Chmielewski Michał.
Przejdźmy teraz do kategorii które dostarczyły największych emocji zarówno zawodnikom jak i przybyłym do pub Grota kibicom.
Zaczniemy od kategorii open kobiet, w której nie miała sobie równych Róża Kiełbasa z Wolsztyna zdobywając złoty medal i puchar Burmistrza , srebrny medal przypadł Iwonie Budych a brąz Elżbiecie Podolskiej.                                                                                                     Do kategorii open lewa ręka mężczyzn zgłosiło się 25 zawodników, po zaciętych pojedynkach dostarczających dużo wrażeń kibicom zwyciężył i zdobył puchar Burmistrza Międzychodu Artur Głowiński z Choszczna, II miejsce przypadło Wiesławowi Rzannemu a III wywalczył Marcin Laskowski.                                                                                                                               Kategoria open prawa ręka mężczyzn również cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodników, do której  przystąpiło ich aż 24.                                Tutaj po fenomenalnych pojedynkach z Arturem Głowińskim                      ( miejsce II )zwyciężył Grulkowski  Jarosław z Gdyni,  trzeci był Rzanny Wiesław.
Niezapomnianych wrażeń widzom dostarczyły odbywające się dwie walki wieczoru, w których wzięli udział:                                                                                                                                        Patryk Weterle  ( Choszczno ) zwyciężył stosunkiem 4:2 z Łukaszem Rachowką ( Międzychód ).                                                                                                                                                            Waldemar Podolski ( Międzychód ) zremisował z Michałem Chmielewskim (Bydgoszcz ) 3:3.
Podczas zawodów przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Mariusza Starzaka. Zebrano kwotę 1017,35zł.
Wszystkim przybyłym zawodnikom jak i kibicom dziękuję za przybycie i miłą atmosferę podczas zawodów.
Dziękujemy również fundatorom nagród: UMiG Międzychód, UKS „Wilki Międzychód”, Catering Mierzyn B.S. Wyszyńscy, DEVIL, MARBO, Fryzjer Ewelina Jakóbczyk, Rodzinny zakład budowlany       D.Ł. Świątek, Firma pszczelarska Gołascy, COTTA  Polsterwerke.
Dziękuję również osobą, które włożyły wkład w organizację całych zawodów.